Blog Kai

Kaja - kobieta wiecznie poszukująca siebie, prawdy, miłości.

Miłośniczka wszystkiego co piękne i niewiarygodne.

Miłosno-freestylowy blog oparty na faktach.

, Przereklamowana normalność?

Wiemy czy nie, chcemy czy nie, żyjemy w pewnym życiowym schemacie. Chcemy doczekać 18 –stki licząc na życiowy przełom, potem chcemy mieć chłopaka/męża/kochanka (wybrać w zależności od preferencji). Chcemy mieć też dzieci (choć i są wyjątki) piękny dom, status życiowy na poziomie i żyć podobnie do innych, może tylko trochę lepiej bo przeciętność już nie jest modna.

, Życiowa lekomania

Nowy Rok , stare marzenia chciało by się powiedzieć patrząc trzeźwo na swoje życie.

Był czas w którym mocno poszukiwałam siebie, w okresie szkolnym chciałam należeć do jakiejś grupy,  a potem chciałam być jakaś. Mieć jakiś styl, jakąś osobowość. Więc ćwiczyłam swoją życiową grę aktorską.

, Bajecznie realistyczna miłość

Nadszedł ten czas kiedy oglądam więcej bajek niż filmów dla dorosłych. Nie, nie dlatego, że mam gromadę dzieci czy zaliczyłam ostre przekwitanie. Tak się składa, że w większości bajek jest więcej mądrości niż w niejednym dramacie ze znakomitą obsadą. Film czasem kochamy tylko za to kto w nim gra. W bajce nie ma celebrytów są postacie na które my dorośli zwracamy mniejszą uwagę dlatego możemy skupić się na szczegółach.

, Urlop razem czy osobno?

Prawdopodobnie dzięki średniowiecznym rycerzom, którzy pytali swych władców o pozwolenie na "Urlaub" aby móc pomachać szabelką, mamy teraz możliwość zaciągnąć się na urlop wypoczynkowy, a bić możemy się jedynie o miejsce na polskie plaży.

Z założenia urlop ma służyć szeroko pojętej rekreacji i służy, a pomysłów na spędzenie urlopu jest zadziwiająco wiele.

Przykład I z samolotu:

Pani mama, 2 synów i ojciec. W tym przypadku synowie jak i tatuś zdecydowanie byli na urlopie, do tego mieli służącą.

Przykład II z restauracji:

, - Chcę inaczej … ale po staremu -

Pamiętam czasy młodości, to był szalony okres. Powód dla którego budziłam się codziennie, to smakowanie życia, poznawanie go kawałek po kawałeczku. Odkrywanie emocji, ludzi, i brałam to wszystko garściami. Nie rozmyślałam, nie analizowałam wszystko dla mnie było dobre, nawet jeżeli nie. Może to dzięki mojej mamie, która mnie nie ograniczała, która dała tą najważniejszą wolność – wolność wyboru, ale i bezpieczeństwo w postaci zasad.

, NIE/MĄDRE POSZUKIWANIA

Jestem wielką fanką Seksu w wielkim mieście. Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że kobieta która pisze jeden tekst na miesiąc nie dorobiła by się setki butów, a pani prawnik nie ma aż tyle wolnego czasu żeby cały dzień pić kawę z koleżankami, ale w tym serialu mniej istotna jest realność szczegółów, a poszukiwanie miłości i najbardziej intrygujący mnie temat uwielbienie butów.

Myślę, że większość z nas mogłaby się utożsamiać z którąś z bohaterek. Bo która z nas nie biegała, bądź nie biega w lepszych bądź gorszych szpilkach poszukując miłości?

, SKOMPLIKOWANA PROSTOTA

 ‘Nie ma przypadków’ to stwierdzenie w mojej firmie krąży jak oszalałe i wykorzystywane jest przez wszystkich w mniej lub bardziej świadomy sposób. Mam wrażenie, że jest rodzajem pocieszenia, bo cokolwiek się nie stanie w prosty i szybki sposób możemy skutek wytłumaczyć. A my oczekujemy prostoty. Zbyt dużo w naszym życiu dzieje się rzeczy, których nie umiemy pojąć. Dlatego emocje/odpowiedzialność wolimy zrzucić na Boga, na los, a jeżeli ktoś nie wierzy to pozostają mu mądre przysłowia.

, Dekalog po ...

„No dalej, resztko miłości, przetrwaj chociaż rok
 Posypać solą nigdy się nie udało
 Moja, moja, moja, moja, moja...
 Wpatrując się w zlew pełen krwi i zniszczoną okleinę […] „

‘Skinny Love’ Birdy

 

, Męskie czy kobiece oto jest pytanie

Zapewne większość  z Was była bądź jest w posiadaniu choć jednego mandatu. Ja obecnie jestem posiadaczką trzech. Działam na Policjantów jak płachta na byka, nie wiedząc czemu jako jedyni nie widzą moich wdzięków. Nie chcąc być ulubionym sponsorem Gmin postanowiłam to zmienić. Plan był taki, że gdy spotka mnie to kolejny raz nie powiem nic i oczaruję ich moim uśmiechem (podobno to mój największy atut).

Strony

Komentarze

Brak dostępnych komentarzy.

Linki

  • tutaj
  • mogą być
  • linki do innych
  • stron

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas!
Formularz kontaktowy