Bieg do celu

Kaja Staszewska · 31-01-2015

Wspomnienia ... zastanawiające zjawisko. Dopada nas często, najczęściej gdy chcemy oderwać się od rzeczywistości lub gdy chcemy coś naprawić. Dla mnie są jak meksykańskie żarcie, kupa nieokreślonego smaku. Ale co decyduje o wyborze wspomnień? O tym, że teraz włączamy komedie, a za chwile dramat?

Mój przyjaciel właśnie wyjechał do raju, wszyscy dosłownie zazdrościmy mu życia, piękne plaże, piękni ludzie, piękna praca, piękny dom, minus żona, omaszczone grubą kasą. A on marudzi, że dom owszem piękny, ale nie przepiękny, że praca dobra, ale można mieć lepszą, że dobrze, że nie ma żony, ale w sumie nie za dobrze, kasa gruba, ale nie otyła. A pamięta jak to było jak mieszkał w lepszym piekle, nie było może tak gorąco ale wystarczająco, ludzie brzydcy, ale dało się na nich patrzeć, żona wkurzająca, ale on chyba lubi adrenalinę. To trochę tak jak ze wspomnieniami bogaczy... pamiętam jak byłem biedny, to był najlepszy czas...

GRUDZIEŃ  ... czas w którym już od pierwszego dnia zastanawiamy się nad tym co będziemy robić w styczniu, najczęściej unikamy takich deklaracji, bo po co wiązać sobie pętlę na szyję, ale w grudniu trzeba, co więcej należy określić konkretne daty. W żadnym innym miesiącu nie usłyszycie i nie przeczytacie tyle artykułów i audycji nt. Planowania, osiągania celów i tym podobne. Nie mówię, że to głupie, ale czy naprawdę konieczne?

WIĘKSZA POŁOWA STYCZNIA ... to czas na ponoworoczny rachunek sumienia, bo terminy ważności się kończą ...jak w dzieciństwie ... Oczywiście wiedziałam, że klasówka będzie za dwa tygodnie, no to przecież mam czas, to aż 14 dni, no może 10, bo przez weekend nie mogę się uczyć, trzeba obejrzeć teleranek to w niedzielę w sobotę 5-10-15, potem spotkać się z wszystkimi na dworze, co u niektórych na polu, jakoś w to wcisnąć obiad i obowiązkowe sprzątanie pokoju. A propo zawsze mnie to zastanawiało dlaczego rodzice zazdrościli nam zajebistej zabawy i by nam ją popsuć zawsze wymyślali zabawy zajebiste inaczej. I tak jakoś ten czas sobie płynął, precyzując zapierniczał i to bez ostrzeżenia. Co swoją drogą powinno być karalne.

I okazuje się, że z czternasto-dziesięciu dni został mi jeden i to ten w którym Bóg nakazał odpoczywać.

Kończyło się to słabą oceną, małym moralnym kacem, posypywaniem głowy popiołemi i ... obietnicą, że kolejny raz od pierwszego dnia jak tylko odtworzę oczy będę wlewać wiedzę, a po głębszym zastanowieniu ... no przecież mamy cały rok na to by poprawić ocenę... nie ma paniki to aż 360 dni minus teleranek ...

 

Trwa moda na bieg do celu. Podobno mody nie powinno brać się tak dosłownie, z każdej wybiegowej propozycji powinniśmy wybrać jedną rzecz i złożyć strój szyty na miarę, naszą miarę. Ma być dopasowany do nas, mamy być ubrani nie przebrani. By tak było najpierw powinniśmy wiedzieć kim jesteśmy, czego chcemy, co nam się podoba i co nas uszczęśliwia? Jak się dowiedzieć? A jeżeli już to wiemy i złożyliśmy strój, to czy wspomnienia są konieczne? Czy to nie jest tak trochę jak jechanie na wstecznym?

W końcu ... wyjechał, ona została. On o tym marzył, a ona nie chciała. On siedzi na plaży rozkoszując się życiem, a ona tęskni i martwi się tyciem. On spisuje kolejne cele. Ona włącza piąty raz ich wesele. On zastanawia się czy lubi canelloni, a ona kiedy on w końcu zadzwoni. I tak żyją pomiędzy światami, on przeżywa życie, ona żyje wspomnieniami.

 

 

 

Komentarze Facebook

Zobacz też

, Moja miłość do dużej, okazałej, przykuwającej uwagę biżuterii
Każda z nas ma swój niepowtarzalny styl i gust, którym kieruje się przy doborze...
Manicure księżycowy, moon manicure, half moon manicure to wciąż modny i...
, Stop płakaniu i histeriom! Bierzmy przykład z facetów!
Czy wiecie, że doświadczone kobiety pracujące na wyższych stanowiskach, na co...

Komentarze

Brak dostępnych komentarzy.

Linki

  • tutaj
  • mogą być
  • linki do innych
  • stron

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas!
Formularz kontaktowy