Smutna kobieta

Kaja Staszewska · 10-02-2015

Złość, rozczarowanie, smutek, rozpacz i żal. A no właśnie -żal. Śmiem twierdzić, że codziennie albo mamy do kogoś żal , albo czegoś żałujemy. A historii żali nie ma końca. Zastanawiam się tylko czy istnieje oficjalny podział na żal kobiecy i męski. Jeżeli jest, to czym on się różni? Ilością łez do przekleństw?.

 

1:00 w nocy dzwoni telefon, zerwała się, ale nie może go zlokalizować, a przecież zawsze pilnuje by był blisko w razie gdyby ... Nie ma czasu, w pośpiechu się ubiera, wybiega, teraz już tylko taksówka ostatnie szlify makijażu, ale czy da się zamalować nieobecny wzrok, obojętność, żal? Żółtej plamy na mundurku nie czyści, nawet jej to nie interesuje. Jest piękną kobietą, ale nie dziś i nie potem i nie dla niego.

Dlaczego nie wrócił, przecież obiecał, nie była już gościem, co to w ogóle znaczy, że nim już nie była? Myśli ostatniego poranka wbijają się w jej głowę jak cierniowa korona, szczególnie jedna myśl. Jego wzrok ... było w nim coś dziwnego, jakby nie mógł być jej i tylko jej na zawsze ... ale przecież do cholery nie była gościem!

Wpadła na szalony pomysł, że go odnajdzie, to musiało coś znaczyć, musi ją pamiętać, pewnie o niej myśli, może nawet i jej szuka. Nawet jeżeli nie, to ona mu przypomni, że to ona, że to ona nie jest gościem. Powtarzała to w kółko i w kółko ...Upiła się po drodze, znalazła go i potem znowu się upiła ...

 

Zawsze zaczyna się od spotkania „Romea”. Dokonujemy wyboru, takiegoż oto osobnika, od razu zakładając mu chustę z napisem - MÓJ CI ON -, będąc wówczas poczytalną mniej lub bardziej, często kierując się swoimi wyimaginowanymi marzeniami, najczęściej zaczerpniętymi z filmów romantycznych, czy bajek. Nie bacząc na to czy Romeo jest pod balkonem czy nie, tkwimy w przekonaniu, że jest i będzie nasz. A jak nie? Cóż wtedy? Najczęściej żałujemy wyboru Romea, poświęconego czasu, podjętych decyzji, zakończenia fikcyjnego związku, żałujemy spędzonych chwil, żałujemy, że wierzyłyśmy, że ufałyśmy, że oddałyśmy serce, że byłyśmy głupie i naiwne….żałujemy i żałujemy, a ten żal tak boli, że jednego czego pragniemy w takiej chwili to tego, aby ktoś wynalazł taką gumkę , za pomocą której możemy wszystko wymazać z pamięci i zacząć od nowa jak gdyby nigdy nic.

Szczęśliwi ci którym rodzice bajek nie czytali!

Komentarze Facebook

Zobacz też

Piątek 13-go. Zastanawialiście się czemu ten dzień budzi tyle grozy? Z tego co...
1 sierpnia rocznica powstania warszawskiego. Ludzie pełni wiary, nadziei i...
Zapewne większość  z Was była bądź jest w posiadaniu choć jednego mandatu. Ja...

Komentarze

Brak dostępnych komentarzy.

Linki

  • tutaj
  • mogą być
  • linki do innych
  • stron

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas!
Formularz kontaktowy