psychologia

gassrini · 06-07-2015

Każda z nas zna reakcję swojego organizmu na stres. Walące serce, przyspieszony oddech, spocone czoło i inne dolegliwości. Stres został ogłoszony wrogiem zdrowia numer jeden, ale nowe badania sugerują, że stres może nam szkodzić tylko wtedy, gdy sami w tę szkodliwość wierzymy.

Psycholog Kelly McGonigal namawia nas do zmiany nastawienia i spojrzenia na stres jak na coś pozytywnego!

Kaja Staszewska · 25-03-2015

Prawo wytycza nam czas kiedy stajemy się dorośli. W tej kwestii mamy równouprawnienie, kończymy 18 lat i po tym czasie, po ciężkiej pracy naszych rodziców, mamy ruszyć w świat i zachowywać się jak oni. Mieć wykształcenie, pracę, dom, dzieci, żonę/męża.

Wymaga się od nas, że decyzje i wybory, których dokonamy będą właściwe, że nie będziemy popełniać błędów, a rodzice będą rosnąć w dumie, że wychowali prawie bohaterów.

Ruszamy, unosząc się na skrzydłach pełni wiary i nadziei, a na pierwszym lepszym zakręcie tracimy ich połowę, potem już systematycznie życie nam je podcina, do momentu aż nie spadniemy na ziemię. Niektórzy się z niej podnoszą, a niektórzy wciąż próbują.

Jest też niepisane prawo, które wytycza nam inny czas. Do 25 roku życia należy wyjść za mąż, do 30 – tki mieć dziecko, a potem tylko miłość, wierność i uczciwość małżeńska oraz, że tak już zostanie aż do śmierci.

Niektórzy, trzymają się tej zasady, biała suknia, pierwszy taniec, potomek, dom drzewo, i do tego momentu wszystko idzie zgodnie z planem. Pieprzyć zaczyna się potem, nie zawsze na zawsze kochamy, wierność szwankuje, dziecko przeszkadza, czujemy , że tu nie pasujemy, że to nie my podjęliśmy te wszystkie decyzje i dlaczego do cholery je podjęliśmy. Rzeczywistość staje się nie do zniesienia.

Niektórzy zmieniają tą rzeczywistość, reszta tkwi w swym nieszczęściu.

Zgadzam się z autorem powiedzenia, że osobie, która wymyśliła zwrot „i żyli długo i szczęśliwie” należy się kop w tyłek, ale z drugiej strony czy rzeczywistość, nie jest o wiele bardziej ciekawsza niż szczęśliwe zakończenie?

Komentarze

Brak dostępnych komentarzy.

Linki

  • tutaj
  • mogą być
  • linki do innych
  • stron

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas!
Formularz kontaktowy